Agnes Dreary Pessimist in Purple [2008/LE300]

I like this Agnes, she remindes me very much of first classic issue of Agnes with brown eyes and long black hair with bangs. Agnes Pessimist in Purple was issued in 2008 as an exclusie edition for Cherished Friends doll shoppe, limited to 300 pieces worldwide.


Photos above are the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;

her COA:

Agnes is wearing cute purple dress with black lace overskirt, short purple jacket with sailor collar, black tights, black Mary Jane's and purple headband.


black tights and black faux leather Mary Jane's:


details of purple jacket:


underneath Ages is wearing sleeveless purple dress with black lace overlay:


purple satin headband:unfortunately dolls' body wasn't protected from staining and Agnes has reddish stains under her arms; I do not understand why the dolls who are wearing black or very dark clothes are issued without any additional protection. Through the years I received many new dressed dolls with "livores mortis" which are not so easy to remove. Of course I can send such doll to Doll Hospital, but nowadays the shipping costs from Europe to US are very high.


___________________________________________________________________

Tą Agnes chciałam mieć od dawna i jak na ironię ledwo co ją kupiłam - okazało się że Tonner wypuścił dollfową wersję Agnes. No i muszę z powodów finansowych oddać ją do adopcji a nie zdążyłam się nią nawet choć trochę pobawić. Agnes Pessimist in Purple była wydana w 2008 roku jako Exclusive Edition dla sklepu Cherished Friends limitowana do 300 sztuk na świat. Lalka bardzo przypomina pierwsze kultowe już wydanie Agnes, ma bardzo podobny makijaż - brązowe oczy i kolor ust i fryzurę: długie czarne włosy z grzywką, tyle że w odróżnieniu od pierwszego wydania nie ma prostych włosów tylko delikatnie falowane.
Agnes Pessimist in Purple przyszła ubrana w słodką dziewczynkową sukienkę bez rękawów składająca się z dwóch warstw: pod spodem jest fioletowa tkanina, na na wierzchu czarna koronka. Lalka ma też króciutki żakiecik z marynarskim kołnierzem zawiązywany z przodu na kokardę, czarne grube rajstopy i klasyczne czarne buciki w stylu Mary Janes. Na głowie miała satynową fioletową opaskę.
Ciało lalki niestety nie było zabezpieczone przed ciemnym ubrankiem w które była ubrana - lalka ma czerwonawe plamy pod pachami. Nie rozumiem dlaczego Tonner Company nie wysili się i nie zabezpieczy lalek ubranych w ciemne, czerwone czy czarne ciuszki skoro mają już na tyle doświadczenia i wiedzą doskonale, że prędzej czy później takie ubranko zostawi na lalce plamy trudne do usunięcia. Im starsza lalka, im dłuej leżała nierozbierana - tym głębsze plamy i tym trudniejsze do wywabienia. Oczywiście zawsze mogę taką lalkę wysłać do Doll Hospital, gdzie bezpłatnie usuną takie plamy, ale teraz koszty przesyłki z Europy do USA sa tak wysokie, że nie widzę zbytniego sensu w wysyłaniu tam lalki, no chyba że będzie to jakaś naprawdę absolutnie wyjątkowa panna z koszmarnymi 'livores mortis' ;)

Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa, czy ubranka podobnie farbują ciałko bjd.

    ReplyDelete
  2. Jeżeli nawet - to z BJD plamy znikają same po jakmiś czasie; nie wiem czy akurat z tonnerowych BJD ale z Sybaritek i z lalek z DollMore'a znikają po pewnym czasie samoistnie, jakby ta zywica 'wsysała' te plamy ;)

    ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)