Arts & Crafts outfit [2004/LE1500]

I like this native american inspired patchwork dress with cute little sweater and green suede pumps which were issued in 2004 Wentworth collection. It is very ease, casual fashion and I love such outfits the most.

Photo above is the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;

Below Arts & Crafts is modelled by Ultra Basic Ava whcih belongs to my friend, Magda.


do-na-da-`go-v-i  :)
__________________________________________________________


Arts & Crafts to ubranko limitowane do 1500 sztuk na świat i wydane w 2004 roku czyli z czasów, gdy tonnerowe zestawy ubranek czy same ubranka z kolekcji Boutique były naprawdę warte zainteresowania. Zestaw Arts & Crafts zawiera: płócienną sukienkę z patchworkową wstawką; jasnobrązowy sweterek; dużą płócienną torbę; jasnozielone buty na obcasie; cieliste rajstopy;

Powyżej na moich zdjęciach, a modelką jest Ava Ultra Basic wypożyczona z kolekcji Magdy. Arts & Crafts fantastycznie pasuje do Avy Ultra Basic, podkreśla jej indiański klimat, lalka  wygląda w tym zestawie jak współczesna wersja Pocahontas :) zawsze mnie zadziwia fakt, jak strój może zmienić lalkę, jak niesamowitego klimatu jej nadać, albo jak silnie wydobyć z niej to, co najlepsze.
Zestawienie kolorów w Arts & Crafts jest bardzo ciekawe: jasny brąz w odcieniu toffi złamany soczystą zielenią, granatem, bladą zielenią, żółcią. Jasnobrązowy sweterek ma rękawy 3/4 (co nie za bardzo mi się w swetrach podoba, lubię długie - wręcz za długie - i mocno dopasowane rękawki i nogawki), nie zapina się z przodu, ale jest bardzo ładnie wykończony i - co najważniejsze przy wszystkich włóczkowo-dzianinowych sprawach - zrobiony jest drobniutko z cienkiej włóczki.
Sukienka jest naprawdę ładnie odszyta, gorset jest dopasowany, nigdzie nie ciągnie się i nie marszczy, a dół sukienki to majstersztyk - uszyty jest w stylu patchworka z małych kawałeczków tkaniny. To naprawdę mistrzostwo uszyć prawdziwy patchwork w tak małej skali, od sukienki - choć ma prostą i skromną formę oraz uszyta jest ze zwyczajnej płóciennej tkaniny - nie można oderwać oczu dzięki patchworkowemu dołowi, dobraniu kolorów oraz temu, że fantastycznie leży na szesnastocalowej figurze.


Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Niesamowita dbałość o każdy detal i tak pięknie dopracowana torebka.

    ReplyDelete
  2. No to Tonnerowi tzreba oddać - jakość detali i szczegółów, jakość tkanin i wykonanie - naprawdę czasami zadziwia i zapiera dech. Chyab dlatego teraz tak się zrobiło, że na lalkowym rynku np. lalka któa była sprzedawana jako dressed naga jest warta 1/4 ceny, a 3/4 ceny to ubranko.

    ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)