Mera Grand Opening: beauty shots

Photo above is the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;

She was the first doll I've seen in person which uses Mera sculpt and which has open mouth. I love her sculpt, is very sophisticated and feminine, with fabulous defined cheek bones. I like her open mouth, she looks as if she was smiling, it's very subtle and differs her from all the other Tonner's girls.

Mera Grand Opening has emerald green eyes, subtle violet eye shadow, light brown eyebrows and fire red lips which looks great on her.

Mera has light brown long hair, the only thing I don't like about her is her hairstyle - unflattering braiding at the top of her head which made her older and matronly. I took care of it and let her hair down, but here on my pics she has her original hair:

____________________________________________________________

Mera Grand Opening to pierwsza lalka z tym sculptem (czyli Mery), która miałam okazję zobaczyć na żywo i pierwsza, która ma otwarte usta (o ile się nie mylę ten sculpt to jedyny taki z otwartymi ustami). Na szczęście Mera nie podzieliła nieciekawego losu kilku innych lalek z takim typem ust (jak np. tragiczna Hourglass Kesenia Jasona Wu) gdzie panny wyglądają po prostu śmiesznie.
Mera wygląda jakby się uśmiechała, usta ma rozchylone leciutko, ładnie wykrojone, z idealnie dobranym kolorem soczystej czerwieni, wygląda to bardzo subtelnie no i odróżnia ją od wszystkich moich winylowych lalek.
Sam sculpt Mery ma w sobie coś intrygującego, jest kobiecy, konkretny, nierozmyty, z boskimi kośćmi policzkowymi. Lalka ma szmaragdowozielone oczy, delikatne fioletowe cienie na powiekach, jasnobrązowe brwi i długie jasnobrązowe włosy. Jedyną rzeczą, która mi się nie podobała była jej fryzura: dziwne warkoczykowe sploty nad czołem, które wyraźnie ją postarzały i nadawały takiego ciotkowatego klimatu. Włosami się zajęłam - bez żalu rozpuściłam je - okazało się że dzieki tak subtelnej zmianie lalka  wygląda po prostu ślicznie. Na fotkach w tym poście można zobaczyć Merę jeszcze w oryginalnej fryzurze.

Share this:

, , , , , ,

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. Mera reminds me of Kit very much, something in those eyes and the youthful look. (Actually I'm reminded of Angelina as well, but I can't quite place it, haha). Can't wait for the pics with her hair down :)

  ReplyDelete
 2. Nie widziałam na żywo żadnej lalki z rozchylonymi ustami, ale Kesenia, sądząc po zdjęciach, była koszmarna. (Zdaje się, że miała mold którejś z Dracula's Brides, ale do tamtych te usta nawet pasowały. U Kesenii mina była sztuczna i po prostu brzydka.) Mera jest natomiast cudna. Twarz ma piękną, lekki uśmiech bardzo naturalny... Jedyne co mnie irytuje to, nadmierna ilość kryształkowych ozdób (ale na to jestem po prostu uczulona).

  ReplyDelete
 3. Alrunia: You are right! She has some resemblance to Kit, very similar softness and youthfulness.
  I love first issues of dolls from Chase Agency, in my opinion they are the most interesting versions of Kit, Stella and Ashleigh - very young, fresh, you can actually believe that they are young models :)

  ReplyDelete
 4. random_forest: Widziałam kilka panien z rozchylonymi ustami, ale były to Fashion Royalty, Barbie etc. Kesenia nie byłaby taka zła, gdyby miała wampirze zęby ;) - wtedy usta rozchylone w taki sposób znalazłyby uzasadnienie :)
  Jestem sama zadziwiona tą Merą, właściwie kupiłam ją bo spodobała mi się jej suknia na promo, a lalka nieszczególnie, a okazało się że na żywo naprawdę można dużo z niej wyciągnąć i te rozchylone usta sprawiają, że jest zupełnie inna do całegotabuna tonnerek, które stoją u mnie w witrynie. Nie wiem jeszcze czy ją sobie zostawię, ostatnio mam duży zwrot w stronę tonnerek BJD i nie wiem na co się zdecydować ;)
  Kryształkowe ozdoby także nie są moim ulubionym elementem, ani brokatowe, ani pobłyskujące, ale wystarczy panne z nich odrzeć lub przebrać w bardziej casualowy ciuszek (takie lubię najbardziej) i wygląda współcześnie i ciekawie.

  ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)