Ozmopolitan

Photo above is the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;

model: Ozmopolitan Basic - first edition [2006 Tonner Doll Company]

_______________________________________________________________________

Korzystam z tego, że jestem chora i mam trochę luzu w domu - więc dziś ciąg dalszy cyklu "wspomień czar" ;) większość lalek 'wspominkowych' znacie z mojego pingerowego bloga, jednak gwoli porządku w zdjęciach chcę tu je wszystkie jeszcze raz  przedstawić, mam nadzieję że uwinę się z tym do końca marca, żeby potem w spokoju zając się masą nowych jeszcze nie obrobionych zdjęć lalek i ubranek, które czekają w długiej kolejce na blogową publikację.

Ozmopolitan była jedną z moich ulubionych lalek - a właściwie jednym z moich ulubionych face sculptów, który szczególnie bosko wygląda w oprawie czarnych włosów. Była to też (wraz z Glindą) moja pierwsza lalka BW - w 2006 roku Tonner wprowadził w pełni artykułowane ciałka. Moja Ozmopolitan Basic pochodzi z kolekcji Wizard of Oz z 2006 roku, jest to lalka z serii open edition;
Oryginalnie ubrana była w - jak to absolutnie trafnie nazwała moja przyjaciółka - strój cyrkówki: brokatowe rozciągliwe zielone body, plastikowe zielone klapki, zielone rajstopy z brokatowymi kropkami. Z oczywistych czysto estetycznych względów Ozmo nigdy później u mnie nie nosiła tego stroju (ani żadna inna panna) ;)
Ozmopolitan ma kruczoczarne włosy uczesane nad czołem w dwa odjechane wałeczko-zawijasko-rożki, z tyłu ma klasyczny niski kok, ma niebieskie oczy i blade ciemnoczerwone usta. Bardzo podoba mi się jej kształt twarzy - kwadratowy, z mocno zarysowanymi szczękami. Trochę szkoda, ze ten mold nie jest częściej wykorzystywany u tonnerowych lalek, jest bardzo charakterystyczny, ciekawy, z pięknie wyrzeźbionymi ustami z takim rowkiem w pośrodku dolnej wargi (uwielbiam to u lalek, Angelina też ma taki rowek).

Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. What a wonderful collection! I really love the way you have photographed your dolls. And your closeups have helped me with some purchase decisions (thank you). This Ozmopolitan doll is a must have.
  Regards, Arlene from Los Angeles

  ReplyDelete
 2. Emeralda.....byla moja pierwsza lalka Tonnera:)
  I wciaz uwazam....ze ma ponadczasowy urok...i wdziek:)
  Marta....prosze o kolejne prezentacje....:)

  ReplyDelete
 3. Arlene: You've made my day:) I love my dolls but photographing them is the real fun :)
  Ozmo is great, I love her face sculpt - very feminine and strong :)

  My darling dolls: Merci beaucoup :)

  Dominika: Oj z tą Oz długo nie mogłam się rozstać, nie żałuję że poszła w świat, ale pamiętam ją jako jedną z lalek z największą klasą i klimatem, rzeczywiście jest w niej coś ponadczasowego :)

  ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)