You Are Ready, Sayuri [2007]: close-ups

Photo above is the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;


___________________________________________________________________

You Are Ready, Sayuri pochodzi z jednej z moich ulubionych choć małych kolekcji - Memoirs of a Geisha z 2007 roku. Ta (zamknięta już chyba) kolekcja to jedynie dwa (ale bardzo oryginalne, azjatyckie) sculpty: Sayuri i Mameha i feeria obłędnie kolorowych kimon i tak niecodziennych akcesoriów jak geta czy wagasa.
Moja You Are Ready, Sayuri ma bardzo oszczędny wręcz ascetyczny face-up, czerwone usta, czarne brwi i oprawę oczu, natomiast ich kolor jest zaskakujący i dziwny - niebieski!
Nie sądzę żeby w naturze występowały niebieskookie Azjatki ;)
Wszystkie lalki z kolekcji Memoirs of a Geisha których miałam okazję doświadczyć na żywo mają naprawdę niesamowitej jakości włosy z gęstego, lejącego się saranu, gładkie jak ciężka jedwabna zasłona, rzadko można spotkać tak absolutnie doskonały, mięsisty saran.
You Are Ready, Sayuri ma intrygujący klimat, po rozpuszczeniu włosów z powodzeniem może występować we wszelkich współczesnych stylizacjach.
Dla osoby uczulonej na 'prawdę historyczną' mankamentem mógłby być jej zaskakujący niebieski kolor oczu książkowa i filmowa Syuri miała niesamowite szare oczy) , ale ja osobiście tą kolekcję rozumiem i przyjmuję jako zabawę formą i konwencją a nie jako wierne odzwierciedlenie rzeczywistości. Podoba mi się w tej lalce czystość barw i minimalizm, gdzie mieszają się trzy kolory: czarny, czerwony i niebieski.

Share this:

, , , , , ,

CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Love this sculpt. I really hope she gets brown eyes and will be put on an Antoinette body someday.

    ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)