Ianua in my garden [2005, Little Apple Dolls]

I love those mysterious, captivating girls which were created by Ufuoma Urie. I enjoy very much the detailed stories (little books) they are coming with, and I just can't resist to add from time to time next LAD girl to my collection.

 "The Latin name, Ianu, means door or gateway. The story is centred around time and beginnings and sees this character being trapped in a clock for eternity, or so it seems..."model: Ianua - Special Edition 2005 [Little Apple Dolls]
wearing her original outfit

Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

5 komentarze:

 1. Mam taką dziewczynę, ale w czerwonym kimonie, bez bucików. Twoja prezentuje się rewelacyjnie, pięknie ubrana i jeszcze tak fantastycznie sfotografowana.

  ReplyDelete
 2. Aniarozell: Też ją mam :) Irae (szkoda tylko że nie ma butów), no chwytają mnie za serce te mroczne dziewczynki, to są jedyne lalki, których nie przebieram i u mnie raczej grają rolę zaskakującej ozoby niż konkretnej lalki: stoją u mnie w... toalecie i moi goście (a nie ma możliwości żeby nie odwiedzili choć raz tego miejsca) są nimi zachwyceni, zdumieni, zaskoczeni, przestraszni :)

  Gackowa: to Little Apple Dolls - były ich chyba trzy czy cztery serie (razem maksymalnie około 20 lalek), jakiś czas temu ich 'stworzycielka' Ufuoma Urie zdecydowała o zaprzestaniu produkcji i wypuszczaniu nowych LAD. Mają 14cali wzrostu (są jkaieś 5 cm niższe od klasycznej tonnerki), wszystkie są całe białe z długimi czarnymi włosami z grzywką. Do każdej dołączona jest prześliczna książeczka która opisuje konkretną lalkę - jej całe zycie i historię, dlaczego tak właśnie wygląda, skąd wzięło się jej imię - są to po prostu piękne literackie opowiadanka z obłędnymi ilustracjami. Każda lalka jest wyposażona w jabłuszko w które wbija się malutkie gwoździe (to też jest związane z ich historią) i prawie wszystkie lalki są wyposażone w maski, które nakłada się na te ich białe buźki(choć akurat Ianua takiej maski nie miała w zestawie). Od czasu do czasu kupuję sobie taką Jabłuszkową Dziewczynkę i dostawiam do pozostałych :) No są z lekka odjechane - ale a moim odczuciu w bardzo pozytywny sposób :)

  ReplyDelete
 3. I have this doll! I love the Little Apple dolls! I'm sad that they're no longer made. You've captured Ianua very nicely!

  ReplyDelete
 4. Thank you so much:) I am a fan of this dolls, too. I like their weirdness, darkness and mystery. I am also very fond of their little books with detailed stroies and captivating pictures. It's a shame that LAD's are not produced anymore.

  ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)