Bell'autunno [Tyler Autumn Gold]

She is one of my fav classic Tyler's, sophisticated, classy and young at the same time.
What I love about her the most is the fact how her autumn spiders web-like dress complements hazel eyes, red hair, golden eye make-up, rusty lips - she looks like the modern personification of autumn herself :)


model: Tyler Autumn Gold [2007/LE1000 Tonner Doll Company]
_____________________________________________________________

 Mam sentyment do tej lalki, choć już od dłuższego czasu ma nowa właścicielkę. Szczególnie podobało mi się w niej niesamowite zgranie samego wyglądu lalki (jesienna, złoto-miedziana tonacja face-upu, jasno-orzechowe oczy, złote powieki, ciemnorude brwi, miedziane usta) z ubraniem na które składała się suknia składa się z dwóch warstw: spodnia dopasowana, wąska uszyta z tkaniny, która przypomina złota siateczkę, a warstwa wierzchnia jest bogato haftowana, zdobiona złotawymi cekinami oraz koralikami w jesiennych odcieniach. Suknię i buciki Autumn Gold zatrzymałam w swojej kolekcji, lubię tą jesienną suknię przypominająca pajęczynę na rdzawych liściach :) Wbrew pozorom suknia nie sprawia wrażenie taniej ani tandetnej, jest bardzo delikatna, zwiewna, jest jak złotomiedziana mgiełka. Bardzo podoba mi się dekolt - a właściwie jego brak; nadaje to całości klasy i skromności (co stanowi dość ciekawy nieoczekiwany kontrast z bogactwem i zdobnością tkaniny. 
Tyler Autumn Gold jako jedna z niewielu lalek z pierwszym sculptem Tyler   nie ma (na co uwagę zwróciła mi Magda) nagminnego wręcz u przeważającej większości klasycznych Tyler ust namalowanych "w dziubek".

Share this:

, , , , , , , ,

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Bajeczna suknia i kolorystyka w jakiej utrzymana jest cała piękna lalka.

    ReplyDelete
  2. Aniu, dziękuję za wpis :) No własnie ta kolorystyka i mnóstwo barw - ale idealnie pasujących do siebie i pochodzących z jakby jednej palety kolorystycznej tak mnie urzekły, że zdecydowałam się kupić właśnie tą Tyler. Jak już pisałam lalki nie mam, bo teraz moją uwagę przyciągają przede wszystkim żywicowe 16calowe BJD, niemniej niesamowicie miło wspominam tą Tyler :)

    ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)