Spring is in the air [Monica Merrill Jonquil Sass]

Dzisiaj już prawie-wiosennie, żonkilowo i bardzo żółto ;) Wreszcie znalazłam czas, żeby wybrać kilka zdjęć Moniki Merrill Jonquil Sass, które zrobiłam rok temu ( w czeluściach mojego dysku jeszcze dużo kryje się zdjęciowo-lalkowych niespodzianek).
Sama postać sekretarki Moniki Merrill niezbyt mnie zachwyciła w odróżnieniu od jej klasycznych, stylizowanych na wczesne lata 60te ubranek, które nawiązują trochę do glamouru i klimatu ubranek z kolekcji Brendy Starr czy Dick Tracy.

Jonquil Sass przykuła moją uwagę przede wszystkim bardzo rzadko spotykanym (mam tu na myśli outfity Tonnera) kolorem: soczystą, wiosenną, wesołą żółcią. Do tej pory ten zestaw -  zółty płaszczyk podszyty podszewką w czarno-białą kratkę, żólto-czarne buciki, żółta ołówkowa pięknie dopasowana sukienka -  cieszy moje oko ;)
 ze zdjęciowych zbliżeń butów niestety nie wyleczyłam się - moje lalki jak i ja  mamy na ich punkcie bzika ;) te od Jonquil Sass są szczególne (choć klasyczne) ze względu na ich kolor. Monica ma też w standardzie ciałko z dodatkowym stawem w kostce:Monica ma prawdziwe rzęsy i wprawiane akrylowe oczy - co nadaje jej (podobnie jak Cami, Jonquil i innym takim pannom) życia i głębi spojrzenia;) ale królestwo za taką lalkę, która będzie miała takie oczy wprawiowe symetrycznie i bez zeza!
Wszystkie bez wyjątku - czy to Monica czy wspomniane wyżej Cami, Jonquil itd. które przewinęły się przez moje ręce miały mniejszego lub większego streeta. Jedyne panny z wprawianymi na stałe akrylowymi oczami, które miałam w swojej kolekcji - a które takiego streeta nie miały - to najstarsze wydania Kitty Collier oraz Gabby Postcards from Paris Douga Jamesa  [CED dolls].


Monica Merrill ma ciałko standardowej 16calowej tonnerki i różni się jednym szczegółem - a mianowicie proporcjami głowy, która jest większa niż klasyczne tonnerki, a mniejsza niż głowa Ellowyne. Nie za bardzo rozumiem taki zabieg ;) ale Tonner na pewno nie zrobił tego bez powodu, może chciał tym osiągnąć jakiś swój zamierzony cel stylizacji, jakieś przerysowanie, zaznaczenie charakteru tej postaci.
 Większa głowa usprawiedliwia rozmiar biżu - kolczyki i naszyjniki z kolekcji Merrill są pokaźne, z koralików sporych rozmiarów - ale w przypadku Moniki to nie razi, podobnie jak u Ellowyne i jej koleżanek gdzie biżu jest zazwyczaj masywna i konkretna.Sama lalka - jej bardzo specyficzny sculpt, akrylowe oczy, BHS (big head syndrom) jakoś szczególnie do mnie nie trafia.
Jedyne co bardzo mi się podoba u lalek z kolekcji Merrill to ich fryzury - wszystkie bez wyjątku! Czasami przerysowane (jak u Soho a Go-Go), przestylizowane (jak u Flipped Out czy On the Fringe) ale zawsze z charakterem, dopracowane i - jak w przypadku Jonquill Sass - prześlicznie uczesane w wysoki kucyk, z ciężkich, jedwabistych saranowych włosów. Dodatkowym atutem Jonquil Sass jest kolor włosów, jeden z moich ulubionych - zmrożona, gorzka, ciemna czekolada :)


model: Monica Merrill Jonquil Sass [LE500 Tonner Doll Company]

Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

5 komentarze:

 1. A dla mnie to chyba najładniejsza Monica jaka widziałam ! Chyba sie zakochalam....po co ja tu weszłam, ;-)

  ReplyDelete
 2. Jest piękna jest na mojej liście marzeń...
  Jej oczy są cudowne.

  ReplyDelete
 3. Ubranka Moniki podobają mi się w niemal każdym wydaniu, natomiast sama lalka to chyba nie moja bajka. Chociaż ma w sobie jakis taki sympatyczny rys retro.

  ReplyDelete
 4. olao62: Samo ubranko Jonquil Sass mnie zachwyciło, a już lalka nieszczególnie, więc nie miałam żadnych rozterek związanych z szybkim oddaniem jej do adpocji :)

  Meg13: Na mojej wishlist już jest bardzo mało lalek winylowych ^^ A Monika rzeczywiście może się podobać, jeżeli kolekcjoner lubi taką włąśnie stylistykę i klimat :)

  IHime: Mogę podpisać się pod tym, co Ty napisałaś :) Ubranka rewelacja, bardzo lubię ich klimat i vintage'owy touch, natomiast sama Monika nie znalazła miejsca w moim kolekcjonerskim sercu ;)

  ReplyDelete
 5. Witam z Hiszpanii: gratulacje na ręce Moniki. Jest piękny. Ma bardzo ładne włosy. Ubrania, które nosi jest bardzo ładna.Żółty kolor pasuje do niej. Uwielbiam biżuterię. Jest bardzo oryginalny. Jesteśmy nadal w blogu kontaktowego do bloga.

  ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)