Ilona Szwarc: American Girls

W najnowszym wydaniu Wysokich Obcasów z 2 marca 2013 jest artykuł o Ilonie Szwarc - a raczej o jej cyklu zdjęć pt. American Girls. który zdobył tegoroczne World Press Photo. Pani Ilona podróżowała po Stanach przez dwa lata i robiła zdjęcia dziewczynkom które są posiadaczkami kultowych lalek American Girl (które są u nas prawie nieznane).
 
 
Artykuł pokazujący lalki, ich fenomen, posiadaczki i wszystko co z tym związane w niestety bardzo uproszczony sposób, poczynając od samego tytułu artykułu (szeregującego fashiondollsowe Barbie z customowymi American Girl) po pytania pani dziennikarki, z któych wychodzi całkowity brak wiedzy i zrozumienia świata lalek, kolekcjonerów i ludzi - czy to małych czy dużych - którzy tymi lalkami sie bawią. Podejście w wywiadzie do tematu samej autorki zdjęć - skądinąd fantastycznych - też jest w moim odczuciu delikatnie mówiąc dziwne i spłycające.
 
Sam cykl i pomysł na niego - świetny. Klimat zdjęć jest wyjątkowy.
 
 
 
 
 
powyższe zdjęcia pochodzą z Mail Online
 

artykuł w Wysokich Obcasach z 2 marca 2013

O wiele - moim zdaniem - ciekawszy jest artykuł o pani Ilonie w Mail Online z 4 lutego 2013 roku, dziennikarzrz wyraźnie wiedział o czym robi artykuł :)

artykuł w Mail Online z 4 lutego 2013

strona Ilony Szwarc

Share this:

, , , , , , ,

CONVERSATION

0 komentarze:

Post a Comment

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)