mój lalkowy pokój #1 :: my doll room #1

Ten wpis sponsoruje literka M - jak Milena MinImagine :D

Jak niejedna lalkowa blogerka zainspirowana postem Mileny postanowiłam zrobić porządek wśród tysiąca moich lalkowych miniaturek, które upchane w woreczkach strunowych zalegały pudła, pudełka i kartony. 
Strasznie spodobały mi się empikowe pojemniki-organizery, które polecała Milena - głównie to, że są całkowicie przezroczyste oraz to, że pokrywka szczelnie zamyka przegródki i nic nie przesypuje się z jednej przegródki do drugiej. Przetrząsnęłam kilka trójmiejskich Empików i w jednym jedynym (przy głównym dworcu PKP/SKM w Gdańsku) udało kupić mi się pięć takich pojemników. 
Do uporządkowania mojej kolekcji potrzebowałabym jeszcze ze dwa razy tyle, no ale na razie muszę zadowolić się tym, co mam. Uporządkowałam więc w czterech pojemnikach najciekawsze miniaturki, takie które najbardziej lubię, a jedno pudełko przeznaczyłam na buty i akcesoria dla lalek FDA. Reszta miniaturek i lalkowych akcesoriów 1:6, która się nie zmieściła czeka w jednym dużym pudle z Ikei na posegregowanie i uporządkowanie tak jak akcesoria i miniaturki w skali tonnerowej - a nastąpi to gdy znów uda mi się znaleźć w jakimś empiku te organizery (są naprawdę świetne).
Tonnerkowych butów nie dam rady tak posegregować, mam ich naprawdę dużo, więc będą mieszkać tak jak do tej pory - w drewnianych ikeowskich szufladkach (kiedyś pokażę), podobnie jak lalkowe peruki (kiedyś też pokażę). Na lalkowe ubranka i same lalki mam osobny mebel, ale opiszę to i obfotografuję to kiedyś w osobnym poście.

Pięć moich milenowych organizerów i miniaturki, które dostąpiły niewątpliwego zaszczytu zamieszkania w nich ;)


pudełko z butami i akcesoriami dla lalek FDA:

pudełko z moimi ulubionymi miniaturkami z Re-mentu, Frade i momokowymi butkami:

i trzy pudełka z najróżniejszymi akcesoriami i miniaturkami, głównie Re-ment, Mattel i pchli targ:



Jeszcze raz dziękuję Milenie za inspirację i natchnienie :)

Share this:

, , , , ,

CONVERSATION

13 komentarze:

 1. Empik powinien nam zapłacić za reklamę ;-)
  Widzę u Ciebie mnóstwo rekwizytów na jeszcze niejedną zabawę fotograficzną. Termos, miksery, tostery, waga (!), słuchawki... Najbardziej mnie interesuje, czy szary i fioletowy kuferek (?) na dole na ostatnim zdjęciu, się otwierają i co w nich jest :-)
  A Twój mebel na lalki - to dopiero będzie inspiracja!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Milena, jestem Tobie wdzięczna za inspirację :) Zawsze jakoś tak do mnie trafiasz - czy to przez posty czy rozmowy telefoniczne i wyciągasz mnie z lalkowego marazmu - jesteś po prostu moim dobrym lalkowym duszkiem ^^
   Termos, mikser, toster, waga - to Re-ment, obłędne są te ich miniaturki. Ja kocham ich maszynę do szycia z otwieraną klapką i kablem z pedałem, szpulki, nożyczki i koszyczek zamykany na krawieckie akcesoria (są w przegródce nad mikserami).
   Kuferki są mattelowskie, chyba od My Scene ale głowy nie dam, otwierają się jak prawdziwe kosmetyczne kuferki, ten srebrny ma nawet takie wyciągane szufladki, obfocę je gdy wrócę do domu :)

   Delete
  2. Cała przyjemność po mojej stronie :)
   O, to są szanse na pojawienie się Twoich Momoko - kuferki, maszyna i miksery to ich skala. Czekam niecierpliwie :)

   Delete
 2. Masz niesamowitą ilość wspaniałych elementów i jaki porządek! Niektórych to nawet nigdy nie widziałam! Super są te pudełka, zachęciłaś mnie do uporządkowania mojego zbiorku! Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. A mnie totalnie zainspirowała Milena swoim postem - jak widać ma to efekt domina :)
   Bardzo się cieszę, że też mogłam mieć w to swój wkład.
   Pozdrawiam ^^

   Delete
 3. O maj gad! Pięknie posegregowane! Zainspirowałaś mnie! :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wszystkie creditsy z tego tytułu należą się Milenie MinImagine;)
   A ja dzięki Twojemu wpisowi trafiłam na Twojego bloga który ogromnie mi się spodobał i którego od dwóch godzin czytam i oglądam ^^

   Delete
 4. Idę do Empiku ;) rewelacyjnie to wszystko wygląda! jeszcze takie pudełko w ludzkim rozmiarze by się przydało hehe

  ReplyDelete
  Replies
  1. A przydałoby się :) i zastosowań miałoby co niemiara :)
   Ja upolowałam na razie tylko pięć tych pudełek i na razie ani ich widu ani słychu.

   Delete
 5. Widzę, ze post Mileny zrobił furorę i Ciebie również zainspirował :) na co dzień nie dzielimy się naszym zapleczem lalkowo-sprzętowym ale jak widać jest on zarówno piękny jak i inspirujący. Ślicznie to wszystko wygląda tak posegregowane i uporządkowane. Jestem pod wrażeniem ilości posiadanych przez Ciebie "akcesoriów" tym bardziej, że na uporządkowanie pozostałych potrzebujesz więcej takich strażników porządku :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj zrobił, zrobił. Milena jest takim naszym lalkowym animatorem: jako jedyna wymyśla lalkowe wyzwania fotograficzne i dzięki temu inspiruje polskich lalkowych blogerów :)
   Jestem naprawdę zadowolona, że uporządkowałam część moich lalkowych zbiorów, o wiele łatwiej jest mi teraz coś znaleźć, ogarniam co mam ^^

   Delete
 6. ślicznie się prezentują Twoje uporządkowane skarby, no i jestem pod wrażeniem ich ilości :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo za miły komentarz :) Po raz pierwszy w swoim lalkowym pokoju mam względny porządek ^^

   Delete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)