Soleil d'hiver


Latelty the weather at the Baltic sea is so beautiful, sunny, wintery and snowy that I decided to take my Shauna outside. She's resin BJD by Tonner, repainted by Eff. I really like what Eff has done with Shauna's meka-up, she has pulled out all the best in this doll. Shauna's factory make-up was just unacceptable for me.

I've written here many times, that I love outdoor photos of dolls. In my opinion natural environment brings live to the doll, gives an impression of reality. I try to take outdoor doll pictures as often as I can.
How about you? Do you like to take outdoor pictures of your dolls?Korzystając ze wspaniałej zimowej aury, wyjątkowego na Wybrzeżu śniegu słońca, zrobiłam kilka zdjęć tonnerowej Shaunie.
Jest to żywicowa BJD przemalowana przez Eff, ubrana w sukienkę Fit to Print od Brendy Starr, buciki z zestawu Fur Real Ellowyne Wilce, kurteczka też od Ello z zestawu No Longer an Option.
Bardzo podoba mi się to, co Eff zrobiła z ta lalką, wyciągnęła z niej wszystko co najlepsze, bo w firmowych mejkapie od Tonnera Shauna była nie do przyjęcia.

Jak już nie raz pisałam uwielbiam zdjęcia lalek w plenerze - w moim odczuciu zewnętrzne otoczenie nadaje lalce życia, sprawia wrażenie jej realności, osadza ją w rzeczywistości. Gdy tylko mogę to wyprowadzam swoje lalki na spacer. A jak jest z Wami - lubicie fotografować swoje panny w plenerze?

model: Shauna Ultimate BJD [Tonner Doll Company]

Shauna is wearing Branda Star's Fit to Print dress [2003, Effanbee], white jacket from Ellowyne Wilde's No Longer an Option [2009 Wilde Imagination], ankle boots from Ellowyne Wilde's Fur Real [2011 Wilde Imagination]

Shauna has been repainted by Eff

Share this:

, , , , , , , , , ,

CONVERSATION

10 komentarze:

 1. ......jest doskonała, te piegi, oczy..... jest nieomalże magiczna :) Eff jest niedościgła !!! Marzy mi się lalka, zmieniona przez Nią.
  Zdjęcia są jak zwykle obłędne, Shauna wygląda na nich jak żywa kobieta :) Uch ..... też chciałabym tak umieć, chociaż w malutkim procenciku :) Podobno trening czyni mistrza, więc trenuję, trenuję.... może kiedyś nawet coś z tego wyjdzie :)
  Pozdrawiam cieplutko !!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eff naprawdę zrobi z każdej rozdrapy lalkę zapierającą dech! Uwielbiam jej lalkowe makijaże, stylizacje, modyfikacje, akcesoria - w tym jest po prostu absolutną mistrzynią :) To co zrobiła z moich żywicowych tonnerek naprawdę jest niesamowite.

   Twoja zimowa sesja Esme jest świetna - czekam na więcej lalkowych zdjęć :)

   Delete
 2. nosz, w życiu bym nie powiedziała, że
  to ZJAWISKO ma tonnerowe korzenie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja też nie, gdybym nie znała proweniencji tej lalki.
   Tonnerowe żywice miały skandaliczne (poza Ashleigh z malowanymi oczami) makijaże, trochę klocowate ciałka (szerokie ramiona) - ale ubrane i z effowym repaintem nabierają zupełnie innego wymiaru :)

   Delete
 3. ... ja też bym się nawet nie domyśliła, że to Tonnerka :)
  Jest naprawdę obłędna :D
  Cudna sesja, śliczny ma kożuszek :)))
  Lubię również zdjęcia lalek w plenerze :D
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To zasługa Eff, która tchnęła w Shaunę życie.
   Taki kożuszek sama chciałabym mieć ^^
   Pozdrawiam ciepło :)

   Delete
 4. Ta lalka jest Tonnerką?! Przecudna!
  Twoje zdjęcia w plenerze są zjawiskowe!
  Chciałabym umieć takie wykonać...

  ReplyDelete
 5. Dobry repainter potrafi z każdej lalki wydobyć to, co najlepsze :) A Shauna miała szczęście, że trafiła na Eff.
  Co do zdjęć to ja uczę się na własnych błędach do tej pory. Na pewno jednym z najważniejszych aspektów jest dobre światło - to połowa sukcesu :)

  ReplyDelete
 6. Nie do uwierzenia, że to lalka Tonnera! Szok!! Nigdy nie byłam fanką, żywicznych Tonnerek bo w większości miały makijaże, których nie akceptowałam, ale to co zrobiła z tą lalką Eff jest nie do opisania! Eff to niezła czarodziejka! Ale myślę, że fakt, iż Twoja modelka wygląda na żywą kobietę jest też w większości Twoją zasługą!! Światło, wybór pleneru i stylizacji!!!! Shauna jest OBŁĘDNA! Sama bym się tak ubrała! Kocham takie kontrasty ... zwiewna letnia sukienka, kożuszek ... to takie świeże i dziewczęce, wręcz idealne dla Twojej delikatnej w urodzie modelki!
  Uwielbiam zdjęcia w plenerze, niestety zimowa aura kompletnie nie sprzyja, szaro, brudno brak śniegu ... szare, brudne miasto rzadko bywa inspirujące niestety ... czekam z utęsknieniem na wiosnę i towarzyszące jej promienie słońca!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Żywiczne tonnerki uwielbiam ze względu na head sculpty: Shaunę, Cinderellę czy Ashleigh, estetyka ciałek (a raczej jej brak) to kwestia odpowiedniego dobory garderoby (cuda to czyni;)
   No i ich skala jest dla mnie nie bez znaczenia, najbardziej odnajduję się w świecie 16calowym.
   A Eff to mistrzyni nad mistrzynie, wszystkie moje żywiczne tonnerki mają repainty jej autorstwa ^^

   Delete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)