Un pincement au cœur - Farewell to 5 FDA girls

After 10 years of succesful cereer five first FDA models: Marcella, Pola, Manon, Perta and Kaori are retiring. Such statement was released few days ago by FDA team.

Marcella was the first FDA released in 2004 for La-Couture.com magazine.

Those who read my blog know that I simply love FDA dolls, and I am writing abut it in every post dedicated to those dolls. Also I have soft spot for first FDA models, first five classic fashion heroines.

Today's photos are farewell to Marcella. Seaside pics which were taken during my summer holidays at Baltic sea at Ustka. When I was taking them I was cheered and supported by bathers who were sitting on the benches in the rays of the afternoon sun at the "Pearl" sanatorium :)
Po 10 latach pełnej sukcesów kariery pięć pierwszych modelek Fashion Doll Agency: Marcella, Pola, Petra, Manon i Kaori schodzą z wybiegu. Takie oświadczenie wypuścili kilka dni temu FDA.

Pierwszą lalką wypuszczoną w świat przez FDA była właśnie Marcella - w 2004 roku dla La-Couture.com. 

Ci co czytają mojego bloga wiedzą, że uwielbiam te lalki - co podkreślam przy każdym poście o nich, a szczególnym afektem darzę właśnie te 5 pierwszych, klasycznych, modowych bohaterek. Wpływa na to niewątpliwie fakt, że niestety nie mam (i nie zanosi się raczej na to, żebym miała) żadnej FDA z nowszych kolekcji, Sashy, Niny czy Chloe (no chyba że wygram w totolotka lub - jak lubią żartować kolekcjonerzy - sprzedam nerkę).

Dzisiaj pożegnanie z Marcellą. Morskie zdjęcia, które robiłam podczas wakacji w Ustce. Podczas ich robienia miałam wspaniały doping kuracjuszy siedzących w popołudniowych promieniach na ławeczkach na małym klifie przy sanatorium "Perła" :)model: Marcella Doulde Mousseline [Fashion Doll Agency]

Share this:

, , , , , , , , , , , ,

CONVERSATION

18 komentarze:

 1. Ona jest taka piękna, że aż dech zapiera !!!!!!!!!! Nie miałam niestety okazji obejrzeć ani jednej przedstawicielki FDA na żywo :( cóż trudno wszystko się jeszcze może zdarzyć.
  Czytam sobie Twojego bloga od początku i co chwila padam na kolana, jesteś ABSOLUTNYM MISTRZEM OBIEKTYWU !!!!!!!!!!!! i mam wrażenie, że cokolwiek nie stałoby przednim to i tak wyglądałoby jak dzieło sztuki :) Podziwiam z rozdziawioną buzią cuda jakie pokazujesz i po prostu barak mi słów na wyrażenie zachwytu :)
  Czekam niecierpliwie na więcej fantastycznych zdjęć Twoich piękności :) Idę pooddawać się fantazjom na temat FDA :) Pozdrawiam serdecznie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lalkowo zdarzyć się może wszystko, nie ma rzeczy nie do zrobienia/zdobycia/zobaczenia :)
   Bardzo dziękuję Ci za przemiły komentarz i doping - to zawsze sprawia, że nawet podczas najgorszej=go lalkowego dołu i poczucia załamania widzę sens tego bloga :)

   A ja z ogromną przyjemnością odwiedzam 'Kraje baśni zatracone' - Twój ostatni post-relacja z dolmeetu - był fantastyczny :)

   Delete
  2. Dziękuję bardzo :) i cieszę się niezmiernie, że Ci się podobało :)

   Delete
 2. Replies
  1. A ja zachwycam się bucikami Twojego autorstwa - po prostu mistrzostwo świata!

   Delete
 3. Słyszę szum fal i krzyki mew... a panna, jak zawsze cudna!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo ^^
   Tak mi się zatęskniło za długimi, ciepłymi dniami - ale to już za chwilę przed nami :)

   Delete
 4. kojąca morska opowieść...

  ReplyDelete
  Replies
  1. FDA to jedyne, których nie boję się hartować w soli, piasku, błocie, ziemi, liściach czy śniegu - to są lalki nie do zdarcia.
   Ech, zapachniało dojrzałym latem, odliczam dni do wiosny :)

   Delete
 5. nagłówek mnie zachwycił ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo. Komplement z Twojej strony dodaje skrzydeł :)

   A na nagłówku moja nowa panna :) Mój prezent dla mnie na grudniowe urodziny. Wyczekany i wychciany strasznie. Obfocona z góry na dół, post za kilka dni :)

   Delete
  2. A Twoja Maggie jest po prostu przepiękna, zapiera dech. Nie miałam pojęcia, że porcelanki mogą mieć tak piękne ciała :)

   Delete
  3. ponętne kształty to był jakże decydujący atut Maggie ;P
   obfocenia z góry na dół będę oczywiście wypatrywać :)))

   Delete
 6. She's so beautiful, the face is stunning! As always, your photos are amazing :-). You are courageous to take photos with a public, it's so funny that they were cheering you on!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you ^^
   I love to take my dolls outside, I love photos en plain air :)
   and I learned not to be embarassed while taking doll's pictures in front of other people. Anyway, what's the difference between takin pics of the doll or a beautiful building ;)

   Delete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)