obstgarten
Recently, if it wasn't for photography and it's unconditional joy, if it wasn't for dolls and this magical, good world in which I can clear my head, cut myself off and not to think the reality would completely devour me and spit me.
I experience lately really low days, although we have now beautiful June with it's tantalizing scent od mature elderberry flowers.

Today very simple, unpretentious, minimalistic photo session which was inspired by my son's German board game called Obstgarten - which means fruit orchard. The thing is to collect fruit (apples, plums, cherries and pears) before the raven eats them ;)
The cobwebs are great, they are more or less 1:6 scale, the wooden fruit miniatures are to little too big in my opinion but I turned a bling eye to this fact.

Ostatnio gdyby nie fotografowanie i bezwarunkowa radość z tego, gdyby nie lalki, nie ten magiczny, dobry świat, w który mogę się zatopić, odciąć i nie myśleć, rzeczywistość już dokumentnie by mnie pożarła i wypluła. Jak w piosence Wodeckiego: "gdy dzień utoczył krwi, gdy noc jak hydra zła".... niskie dni mam teraz, choć dojrzały czerwiec piękny i pachnący kwiatami czarnego bzu.

Dzisiaj owocowo, barbiowo (jeszcze, niestety), prosto, minimalistycznie i bezpretensjonalnie. 
Do zdjęć zainspirowała mnie gra planszowa mojego Syna, gra kultowej niemieckiej firmy Haba o nazwie Obstgarten - czyli sad. Rzecz polega na tym, żeby zebrać do kobiałek owoce (jabłka, śliwki, gruszki i czereśnie) zanim zeżre je kruk ;)
Kobiałki są mniej-więcej w skali 1:6, z drewnianymi miniaturkami owoców trochę trudniej, są dosyć duże i nie za bardzo w skali - ale przymknęłam na to oko. W roli modelek moje przeszczepy na ciałka Made to Move: ostatnio przestawiana krótkowłosa Tris,debiutująca dzisiaj Neysa zwana przez kolekcjonerów Bambi pochodząca z kolekcji Career Farmer Doll oraz jedna z moich ulubienic Fashionistas No.3.models: Insurgent Triss The Divergent Series, Fashionistas No.3 L.A. Girl and Career Farner Doll - all switched on Made to Move bodies;
all dresses by Dollmino


Share this:

, , , , , , , , , ,

CONVERSATION

8 komentarze:

 1. soczyste duety - owoce i ogrodniczki ♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oko cieszą soczyste, letnie kolory, ja sycę się nimi na zapas na zimę :)

   Delete
 2. I love the dresses and the models, sorry to hear you were down in the dumps but it passes too like all things

  Hugs
  Marisa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for your support and kind words <3
   Polish poet Stanisław Jerzy Lec wrote: "Wszystko mija nawet najdłuższa żmija" - which can be translated as: "Everything passes, even adders (vipers) with the longest asses" - and let's stick to it :)

   Delete
 3. Świetne sukienki ! Najbardziej zafascynowała mnie Tris - dlaczego jest tak mało krótkowłosych lalek ???

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bo fale, loki, koki i sploty do pasa to niestety jeszcze niezrozumiały dla mnie kanon piękna, kobiecości i dziewczęcości.
   Uwielbiam krótkowłose lalki, dziewczynki, dziewczyny i kobiety, są supersexy, choć paradoksalnie sama nie mogę się gdzieś tam w głowie złamać i ściąć swoje długie włosy i sama sobie przeczę.
   Np. w klasycznej całej kolekcji Tonnera 'House of Wentworth' krótkie włosy miała tylko jedna jedyna lalka - Sydney Panache:
   http://www.dollmino.com/2016/02/sydney-panache-tonner-doll-company-2004.html

   Delete
 4. Jak patrze na Twoje kobietki to tak strasznie mi się ich chce :))) a ja przecież zupełnie nie basiowa jestem :/ widać jakiś wirus mnie atakuje i nie wiele wolności już mi zostało :)))) I to wszystko Twoja wina :))) bo robisz takie piękne zdjęcia, że człowiekowi natychmiast się chcenie włącza :)))
  Z całego serca życzę żeby wszystkie czarne chmury jak najszybciej poszły sobie precz i żeby znowu zaświeciło słonko w duszy :) Ściskam mocno i ślę moc pozytywnej energii :)

  ReplyDelete
 5. Zachwycające modelki (dosłownie nie mogę oderwać oczu od prześlicznych dziewczyn!), doskonałe zdjęcia i bardzo pomysłowe gadżety w postaci owoców i koszyków!
  Pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)