Sydney Chase Holiday Gala [2002/LE1500]

Holding on to the Christmas spirit today I present you Premier Dealer Exclusive Sydney Holiday Gala issued in 2002, limited to 1500 pieces worldwide.

Photo above is the property od TonnerDoll Company, found on TonnerDoll website;


The doll is dressed in beautiful red organza fishtail beaded gown, red organza wrap, red heels and very simple rhinestone jewellry - necklage and earrings.


The bodice is very elaborated - beautifully pleated and embroided in glass beads:


details of the frilled  fishtail:
Holiday's Gala shoes are classic strappy heels in red fabric:


simple jewellry - one strand rhinestone necklage and earrings:

_______________________________________________________

 Jeszcze w duchu Świąt dzisiaj prezentuję Sydney Holiday Gala, wydaną w 2000 roku jako  Premier Dealer Exclusive, limitowaną do 1500 sztuk na świat. Sama Syd to klasyk, o niej będę mówić w następnym poście, tutaj skupiam się na jej ubraniu - a właściwie ślicznej sukni uszytej z soczystoczerwonej organzy. Suknia jest uszyta w stylu 'fishtail' czyli tzw. rybiego ogona, idealnie dopasowana do okolic kolan rozszerza się ku dołowi tworząc odwrócony stożek. Dzięki użyciu organzy tren jest sztywny i pięknie się układa. Nic może w tym nie byłoby ciekawego gdyby nie fakt, że suknia w całości - wraz z marszczonymi falbankami trenu - jest plisowana w malutkie zakładki i ozdobiona podoszywanymi na każdej plisce przezroczystymi koralikami. Całości dopełnia szeroki szal z dość sztywnej czerwonej organzy, klasyczne dla wczesnych kolekcji tonnerowe buty na obcasie - sandałki z czerwonej tkaniny z gumką owiniętą wokół kostki, i prosta bizuteria: cieniutki kryształkowy naszyjnik i pasujące kolczyki.
Ogólnie suknia klasyczna w amerykańskim stylu (a niby w jakim ma być ;) ), ale dzięki swemu kolorowi - soczystej, wibrującej czerwieni robi duże wrażenie, tak jak jej niesamowite detale.

Share this:

, , , , , , , , ,

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Fabulous! I love the red dress!

    Happy New Year!

    ReplyDelete
  2. Thank you so much!
    Red is great for gowns and evening dresses, I really like Tonner's fashions from older collections - they are very chic and timeless :)

    ReplyDelete

Thank you for your visit :)
Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)